Sąd zarządził postępowanie układowe w Elektrimie

Reuters
opublikowano: 16-01-2002, 18:28

WARSZAWA (Reuters) - Sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu i zarządził wszczęcie postępowania układowego, powiedział w środę sędzia Adam Tomczyński "Sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu i zarządził układ" - powiedział sędzia. Za układem była sama spółka oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, natomiast za upadłością Elektrimu grupa obligatariuszy. Elektri

WARSZAWA (Reuters) - Sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu i zarządził wszczęcie postępowania układowego, powiedział w środę sędzia Adam Tomczyński

"Sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu i zarządził układ" - powiedział sędzia.

Za układem była sama spółka oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, natomiast za upadłością Elektrimu grupa obligatariuszy.

Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, więc obligatariusze złożyli wniosek o upadłość firmy. Ta jednak zwróciła się do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania układowego i zaproponowała, by dług zredukować o 40 procent.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane