Sąd zatwierdził 14,7 mld USD odszkodowania od Volkswagena

opublikowano: 25-10-2016, 20:04

Amerykański sąd federalny zatwierdził rekordową kwotę 14,7 mld USD, jaką koncern Volkswagen będzie musiał wydatkować w ramach ugody z regulatorami rynkowymi i właścicielami 475 tys. diesli niemieckiego producenta, donosi dziennik „The New Jork Times”.

Volkswagen zadeklarował również, że rozpocznie odkup feralnych samochodów w połowie listopada.

Zobacz więcej

Volkswagen, test emisji spalin

fot. Bloomberg

Największy w Europie koncern motoryzacyjny zgodził się przeznaczyć do 10,033 mld USD na wykup i odszkodowania dla właścicieli pojazdów z silnikami wysokoprężnymi  oraz 4,7 mld USD na programy offsetowe związane z projektami dotyczącymi redukcji emisji i samochody przyjazne dla środowiska.

Ugody są następstwem skandalu z fałszowaniem danych o emisji spalin przez niektóre pojazdy koncernu Volkswagen. Amerykański nadzorca rynku w 2015 r.. wykrył poważne oszustwa i nieprawidłowości, które w efekcie doprowadziły do mocnego spadku notowań akcji spółki i zmian w jej władzach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu