Sądy korzystają z Wikipedii

PAP
opublikowano: 10-11-2008, 07:57

Urzędnicy i sędziowie przy interpretowaniu przepisów coraz częściej odwołują się do Wikipedii, czyli internetowej encyklopedii, w której każdy może edytować artykuły - pisze "Rzeczpospolita".

Według dziennika, można się o tym przekonać wpisując do Centralnej Bazy Orzeczeń Sądów Administracyjnych słowo "Wikipedia". Pojawia się odesłania do kilkunastu wyroków, w których ono występuje. Na przykład bydgoski sąd, który badał sprawę poprawności decyzji o zmianie siedziby szkoły podstawowej, skorzystał z internetowej encyklopedii definiując słowo "sieć".

Gazeta przypomina, że hasła w Wikipedii, choć pod nadzorem administratorów, są tworzone przez miliony internautów, niekoniecznie znawców tematu. Wyjaśnia też, dlaczego sędziowie do internetowej encyklopedii zaglądają: bo jest to narzędzie wygodne i łatwe oraz, nadążające za zmieniającą się rzeczywistością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane