Saggitarius Strzelec prognozuje dodatni wynik opercyjny w IV kwartale

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 21:14

Sagittarius Strzelec powinien w ostatnim kwartale roku osiągnąć dodatni wynik na działalności operacyjnej, dzięki nowej formie działalności, jaką będzie sprzedaż nowego rodzaju opakowania do napojów - poinformował w środę PAP prezes Strzelca Adam Brodowski.

Sagittarius Strzelec powinien w ostatnim kwartale roku osiągnąć dodatni wynik na działalności operacyjnej, dzięki nowej formie działalności, jaką będzie sprzedaż nowego rodzaju opakowania do napojów - poinformował w środę PAP prezes Strzelca Adam Brodowski.

    W lipcu spółka informowała, że zamierza rozpocząć nową działalność, polegającą na sprzedaży nowego rodzaju opakowania do napojów m.in. do piwa. Początkowo spółka chce sprzedawać 100 mln sztuk rocznie, zaś docelowo 500 mln sztuk.

    "Spodziewamy się od razu dodatniego wyniku na działalności operacyjnej. Obecnie naszym celem jest pozyskanie jak największej liczby odbiorców" - powiedział w środę Brodowski.

    Produkcja opakowania ruszy w czwartym kwartale tego roku. W tej sprawie Strzelec porozumiał się z Impexmetalem i Boryszewem, którzy będą produkować nowe opakowanie. Strzelec będzie jego dystrybutorem.

    Niedawno spółka sprzedała wszystkie swoje browary i zamknęła całkowicie działalność związaną z produkcją i sprzedażą piwa. Nabywcą browarów w Jędrzejowie i Koszalinie był Faxe Polska, dystrybutor duńskiego producenta Faxe, który kupił zakłady i aktywa, w tym marki za ponad 121 mln zł. Strzelec sprzedał mu również, za 15 mln zł, udziały w kolejnym browarze - lubelskiej Perle.

    Dzięki tej transakcji, Strzelec po pierwszym półroczu tego roku wykazał zysk netto 23,5 mln zł, pomimo straty na poziomie brutto w wysokości 21,5 mln zł oraz na poziomie operacyjnym w wysokości 9,1 mln zł. Przychody wyniosły w tym czasie 24,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane