SAIC złożył ofertę przejęcia MG Rover

(Marek Druś)
opublikowano: 18-07-2005, 19:54

Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC) złożył w poniedziałek formalną ofertę kupna MG Rover Group. Chińska spółka chce kupić całość jego aktywów, także produkującą silniki firmę Powertrain. Szczegóły finansowe oferty nie są znane.

Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC) złożył w poniedziałek formalną ofertę kupna MG Rover Group. Chińska spółka chce kupić całość jego aktywów, także produkującą silniki firmę Powertrain. Szczegóły finansowe oferty nie są znane.

Tak jak sygnalizowano, SAIC złożył ofertę wraz z firmą Magma Holdings, kierowaną przez Martina Leacha, byłego szefa Ford Europe, i Edwarda Sabisky’ego, byłego menedżera General Motors.

SAIC deklaruje, że po przejęciu MG Rover chce przywrócić produkcję aut w zakładach spółki w Longbridge.

Nie jest pewne, czy oferta SAIC i Magma Holdings zostanie przyjęta. Przejęciem MG Rover zainteresowani są brytyjscy inwestorzy skupieni wokół Davida Jamesa, którzy deklarują, że nie dopuszczą, aby firma trafiła w chińskie ręce. Kupnem MG Rover interesował się także podobno Nanjing Automotive.

MG Rover ogłosił w kwietniu upadłość po fiasku rozmów o współpracy i inwestycjach z SAIC. Chińczycy wycofali się z nich w związku z fatalną sytuacją finansową brytyjskiej spółki.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / SAIC złożył ofertę przejęcia MG Rover