Sałatki polskiej firmy "na cenzurowanym" we Francji

opublikowano: 08-02-2017, 16:29

Od 1 lutego Pomona, francuska spółka rozprowadzająca produkty polskiego Fructofreshu ma zakaz dystrybucji jego sałatek pod groźbą grzywny 1000 EUR dziennie, donosi serwis freshplaza.com.

Prawnik francuskiej spółki Delifruits, która stoi za działaniami przeciwko Fructofresh ujawnił, iż podejrzewa ona, że polska spółka dodaje do sałatek diwęglan dimetylu, oznaczony kodem E242 dodatek do żywności. Jego stosowanie jest zakazane w Unii Europejskiej. W kontakcie z wodą E242 tworzy toksyczny metanol, przypomina freshplaza.com. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

21 grudnia francuski sąd pobrał produkty polskiej spółki od Pomony. Badania wykazały, że poziom metanolu w sałatkach jest wyższy niż naturalny, powstały np. z fermentacji owoców.

Reprezentujący polską spółkę prawnik powiedział, że kwestia pochodzenia metanolu nie została jednoznacznie wyjaśniona. Pomona przeprowadziła własne testy, które nie wykazały niczego nienormalnego w sałatkach polskiej spółki, pisze freshplaza.com. 

Na swojej stronie internetowej działający od 2004 roku Fructofresh informuje, że ma w ofercie ponad 30 różnych mieszanek owoców.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, freshplaza.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu