Salwador zapewnia, że jest wypłacalny

opublikowano: 11-04-2017, 08:19
aktualizacja: 11-04-2017, 08:20

Władze Salwadoru nie zgadzają się z oceną agencji ratingowej Fitch i zapewniają, że kraj jest wypłacalny, informuje Reuters.

Fitch ogłosił niedawno, że Salwador nie będzie w stanie zapłacić w kwietniu prywatnym funduszom prawie 29 mln USD odsetek od obligacji, bo nie ma „politycznego wsparcia” niezbędnego dla takiej operacji.

Reuters przypomina, że w ubiegłym tygodniu lewicowy rząd nie zdołał pozyskać wsparcia konserwatywnej opozycji dla zatwierdzenia pakietu finansowego, który zapewniłby spłatę odsetek.

Ricardo Perdomo, który kieruje państwową instytucją nadzorującą stabilność finansową zapewnia jednak, że Salwador nie ma problemu z płynnością i problem zostanie rozwiązany w drodze „porozumienia politycznego”. Także ministerstwo finansów zapewnia, że rząd dysponuje pieniędzmi potrzebnymi na zapłatę należności. Przyznaje jednak, że potrzebne jest uzyskanie zgody parlamentu, aby problem został rozwiązany.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu