Samodzielne inwestycje od A do Z

  • DI
opublikowano: 16-12-2021, 22:24
aktualizacja: 08-02-2022, 13:31

Firma osiągnęła sukces wyrażający się nie tylko wynikiem finansowym, lecz również zgromadzonym portfelem zamówień, co pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Spółka Mens powstała w 2009 r. w Opolu. Wspólnicy bazując na wieloletnim doświadczeniu, zdobytym na największych kontraktach infrastrukturalnych realizowanych w Polsce, chcieli urzeczywistnić pomysł na własną firmę. Rok temu po raz pierwszy uzyskali tytuł najlepszej Gazeli Biznesu na Opolszczyźnie. W tym roku powtórzyli swój sukces.

Obserwowany w ciągu ostatniej dekady boom w sektorze infrastrukturalnym oraz działanie zarządu zarówno w zakresie akwizycji, jak i realizacji projektów, zaowocowały wieloma kontraktami dla firmy, głównie przy budowie dróg, lecz również przy robotach hydrotechnicznych. Dążenie do rozwoju firmy i poszukiwanie nowych obszarów aktywności spowodowało rozszerzenie działalności na budownictwo kubaturowe, które dziś ma znaczący udział w produkcji firmy.

Oprócz kontynuacji działalności głównego wykonawcy w budownictwie kubaturowym i infrastrukturalnym rok 2021 otworzył nowy etap w historii firmy, czyli aktywność deweloperską. Odtąd spółka MENS będzie samodzielnie i kompleksowo prowadziła inwestycje budowlane od A do Z, dzięki czemu oprócz możliwości zapewnienia najwyższej jakości będzie miała również pełną kontrolę nad wynikiem finansowym całego projektu.

– Wysoka jakość robót i ich terminowe wykonanie spowodowały to, że wielu kontrahentów realizuje z nami kolejne kontrakty, a nasza współpraca rozwija się w sposób długofalowy – mówi prezes Stanisław Koziarski, jeden ze współwłaścicieli i prezes firmy.

Firma zdobyła zaufanie klientów, co potwierdzają referencje wystawiane przez największych i najpoważniejszych graczy na rynku. Wśród nich są: Budimex, Dragados, Mota-Engil, Spravia czy Strabag.

Dynamiczna sytuacja ekonomiczna i prognozy rynkowe stawiają nowe wyzwania przed zarządem spółki, który liczy, że jego bogate doświadczenie pozwoli nie tylko utrzymać dotychczasowy wysoki standard i skuteczność działania, ale kolejny raz pójść krok dalej. Zgromadzony portfel zamówień pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość.

– W branży jest sporo firm podobnych do naszej. Tylko wysoka jakość robót oraz operacyjna sprawność i wynikające z tego zadowolenie klientów w powiązaniu z rozważną polityką cenową pozwala nam skutecznie konkurować. Wymaga to od nas ciągłego rozwoju i korzystania ze wszelkich nowinek na rynku, a to z kolei przekłada się na kolejne sukcesy – opisują członkowie zarządu.

– Główną przeszkodą, z którą się zmagamy, jest niestabilna sytuacja gospodarcza, która wymusza zupełnie inne niż dotychczas podejście do składanych ofert. Ciągłe wzrosty cen wymagają wprowadzania dodatkowych rezerw, co dodatkowo komplikuje planowanie działań rynkowych. Sytuacja epidemiczna skutkująca dużymi wahaniami dyspozycyjności pracowników stanowi stałe zagrożenie dla ciągłości produkcji – dodaje prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane