Samolot Bransona pokona concorde’a

MD
opublikowano: 09-05-2014, 00:00

Sir Richard Branson planuje zbudowanie ponaddźwiękowego samolotu, który pozwoli pokonać w mniej niż godzinę odległość z Nowego Jorku do Tokio.

Samolot ma poruszać się z prędkością ponad 30 tys. km na godzinę. — Po skończeniu z programem kosmicznym stworzymy samoloty ponaddźwiękowe, które będą znacznie, znacznie szybsze niż concorde. Jeśli to zrobimy, podróż z Nowego Jorku do Tokio zajmie mniej niż godzinę. Podróżny będzie poruszał się z prędkością 19 tys. mil na godzinę po orbicie — oświadczył Richard Branson. 63-letni brytyjski miliarder powiedział, że zależy mu, aby superszybkie komercyjne samoloty stały się rzeczywistością jeszcze za jego życia. Jego program Virgin Galactic, którego celem jest udostępnienie komercyjnej turystyki kosmicznej, jest w ostatniej fazie realizacji. Do pierwszych lotów zgłosiło się około 700 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu