Samoobrona o poparciu dla rządu: nie ma większych przeciwwskazań

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 14:54

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w środę po spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, że nie ma większych przeciwwskazań co do poparcia rządu przez jego ugrupowanie. Ostateczna decyzja - jak podkreślił - zapadnie po czwartkowym expose premiera.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w środę po spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, że nie ma większych przeciwwskazań co do poparcia rządu przez jego ugrupowanie. Ostateczna decyzja - jak podkreślił - zapadnie po czwartkowym expose premiera.

    Premier po rozmowie z Samoobroną zaznaczył, że szereg spraw, które znalazły się w programie rządu, znajduje się w programie Samoobrony i będą one realizowane. Wyjaśnił, że dotyczy to "z jednej strony spraw społecznych, z drugiej rolnictwa, z trzeciej - programu gospodarczego".

    "Zaproponowałem Samoobronie poparcie programu rządu, który jest dla Polski ważny i poważny i Polacy takiego programu oczekują" - powiedział Marcinkiewicz.

    Pytany przez dziennikarzy, czy będzie spał spokojnie, licząc że uzyska w czwartek wotum zaufania, odparł: "Ja zawsze śpię spokojnie". "Wszystko będziemy wiedzieli jutro, po głosowaniu. Cierpliwość jest cnotą, a ja tę cnotę mam" - dodał.

    Lepper z kolei zaznaczył, że Samoobrona "w dużej części zgadza się z tym programem rządu". "Natomiast, czy klub poprze zdecydowanie cały programu PiS i rządu, zależy od jutrzejszego expose premiera, które będzie dłuższe niż nasze dzisiejsze spotkanie" - dodał.

    Jeszcze w środę wieczorem premier planuje spotkanie z Platformą Obywatelską, która zapowiedziała, że nie poprze rządu. Posłowie PO chcą w środę jedynie wysłuchać premiera, natomiast pytania w sprawie programu zamierzają zadawać w czwartek po expose.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane