Samoobrona prowadzi rozmowy z PiS-em o wejściu do rządu

Internet Securities
opublikowano: 23-11-2005, 10:01

Samoobrona rozmawia z Prawem i Sprawiedliwością (PiS) o wejściu do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, powiedział wiceprzewodniczący Samoobrony. Przedstawiciele PiS-u podkreślają, że żadne decyzje w kwestii koalicji z Samoobroną nie zapadły, ale wyrażają gotowość do rozmów.

Samoobrona rozmawia z Prawem i Sprawiedliwością (PiS) o wejściu do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, powiedział wiceprzewodniczący Samoobrony. Przedstawiciele PiS-u podkreślają, że żadne decyzje w kwestii koalicji z Samoobroną nie zapadły, ale wyrażają gotowość do rozmów.

„Chcemy współrządzić iakie rozmowy trwają” – powiedział Łyżwiński, cytowany przez środowe „Życie Warszawy”.

„ŻW” podało, powołując się na nieoficjalne informacje, że Samoobrona domaga się stanowiska wicepremiera, szefów resortów rolnictwa i środowiska, a także kilku wicewojewodów.

„W sprawie koalicji z Samoobroną nie zapadły żadne decyzje. Będziemy rozmawiać z różnymi siłami politycznymi” – powiedział szef klubu parlamentarnego PiS-u Przemysław Gosiewski, cytowany przez gazetę.

Podkreślił, że PiS nie widzi powodu, by wykluczać Samoobronę, „która reprezentuje 15% wyborców”.

Samoobrona była jedną z partii, która poparła rząd Marcinkiewicza w głosowaniu o wotum zaufania 10 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane