Samorząd Bielska-Białej kupuje akcje Agencji Rozwoju Regionalnego

07-12-2004, 17:42

Samorząd Bielska-Białej odkupi za ponad 198 tys. zł. 1471 akcji bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, które obecnie posiada powiat cieszyński -zadecydowali we wtorek bielscy radni. Po transakcji Bielsko-Biała będzie dysponować 52,66 proc. akcji Agencji.

Obecnie bielski samorząd dysponuje 15,3 tys. akcji Agencji, czyli 48,04 proc. Radni uznali jednak, że w rękach miasta powinien się znaleźć pakiet większościowy. W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że operacja ma na celu m.in. zapewnienie wpływu na właściwy dobór inwestorów w Bielskim Parku Przemysłowym i Usługowym. Agencja zarządza Parkiem i buduje w nim inkubator technologiczny.

Po tym jak powiat cieszyński wyraził chęć sprzedaży swoich akcji, Bielsko-Biała rozpoczęła negocjacje w sprawie ceny. Ostatecznie ustalono, że miasto zapłaci za jedną akcję 135 zł.

Stworzenie Inkubatora będzie kosztowało łącznie 11,5 miliona złotych. Oprócz 10,3 miliona złotych z funduszy unijnych, Agencja Rozwoju Regionalnego otrzymała na ten cel 1,433 miliona złotych od samorządu Bielska-Białej.

Bielski Park Przemysłowy i Usługowy położony jest przy drodze ekspresowej do granicy z Republiką Czeską w Cieszynie.

szf/ pwd/ hes/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Samorząd Bielska-Białej kupuje akcje Agencji Rozwoju Regionalnego