Samorząd Małopolski chce łączyć spółki

DI
09-03-2010, 16:59

Władze województwa opowiadają się za połączeniem dwóch spółek, w których samorząd ma udziały: PKS w Krakowie i Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie – takie wnioski płyną z wtorkowego posiedzenia zarządu.

Jak czytamy w komunikacie, takie rozwiązanie pozwoliłoby na sprawniejsze zarządzanie, a także na rozstrzygnięcie kwestii spornych dotyczących nieruchomości, na których znajduje się dworzec autobusowy.

„W miejsce obu spółek powstałby jeden stabilny finansowo podmiot prawny z dominującym udziałem Województwa Małopolskiego, który przejąłby cały majątek PKS Kraków i RDA w Krakowie, a także całość ich praw i obowiązków. Połączona spółka byłaby zarówno użytkownikiem wieczystym nieruchomości jak również podmiotem faktycznie władającym dworcem. Rozwiązanie takie pozwoliłoby również na powrót w przyszłości do koncepcji nadbudowy dworca. Władze województwa chcą by cała procedura połączenia została zakończona jeszcze w tym roku” – czytamy w komunikacie z posiedzenia zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorząd Małopolski chce łączyć spółki