Samorząd pożyczy firmom 24 mln zł

AR
opublikowano: 21-03-2018, 13:58
aktualizacja: 21-03-2018, 13:59

Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju (ORFR) przyznał pierwszą pożyczkę dla firmy. W ciągu 4 lat samorządowa spółka chce udzielić ich ok. stu.

Opolskie firmy zamiast do banku mogą się zgłaszać do samorządu.

700 tys. zł – to kwota pierwszej pożyczki, jaką przyznała spółka, należąca do samorządu woj. opolskiego w ramach nowego (koljenego już) programu kredytowego dla regionalnych firm. Otrzymała ją firma teleinformatyczna FCNET, która dzięki niej zakupi nową siedzibę.  

–Właściciel firmy chciał skorzystać z kredytu bankowego, jednak nasze warunki przekonały go do naszego produktu.  W trakcie konsultacji to przedsiębiorcy mówili nam o swoich oczekiwaniach, my dostosowaliśmy pożyczki do ich potrzeb – mówi marszałek Andrzej Buła. 

Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju oferuje firmom zwrotne wsparcie na inwestycje.  Udziela kredytów do miliona zł – obrotowych do 350 tys. zł i inwestycyjno-obrotowych do 500 tys. zł. Łącznie w puli dla przedsiębiorców jest 24 mln zł, pochodzące z unijnych funduszy z lat 2007-2013. Te same pieniądze wcześniej również udzielane były pożyczane firmom, które sukcesywnie je spłacały. 

Jak mówi prezes ORFR Grzegorz Obara, ofertą zainteresowanych jest już kilkadziesiąt firm, a kilkanaście wniosków jest już na etapie weryfikacji.

– Udzielanymi pożyczkami wspieramy różne pomysły – mówi prezes ORFR Grzegorz Obara. 

Z oferty samorządu mogą korzystać mikro-, małe i średnie firmy (w tym start-upy), mające siedzibę w województwie opolskim. W ciągu 4 lat planowanych jest udzielenie ok. stu pożyczek.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorząd pożyczy firmom 24 mln zł