Samorządowcy wybrali filary

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 10-01-2011, 13:40

Koszalin, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Białystok. W tych miastach wręczymy w styczniu wyróżnienia dla tych firm, które są filarami 16 regionów. Nie są to subiektywne wskazania dziennikarzy „PB”, znanych ekonomistów czy wyniki sondy internetowej. Po raz pierwszy w historii wyboru dokonywali wyłącznie samorządowcy. I to wszystkich szczebli: od gminy przez powiat po urząd marszałkowski. Któż lepiej od nich może wiedzieć, która z firm jest ważnym płatnikiem podatków, która tworzy miejsca pracy i która z nich wspiera przedsięwzięcia o charakterze społecznym? To właśnie te kryteria zdecydowały o kolejności w rankingu.

Warto też podkreślić skalę tego niezwykłego badania, przeprowadzonego przez firmę badawczą Pentor. Zwykle ankiety są przeprowadzane na grupie 500-1000 osób. W tym badaniu wzięło udział aż 2200 samorządowców. Jego wyniki w niektórych regionach są oczywiste, w niektórych zaskakujące. Nie chcemy ich teraz ujawniać, zapraszając najpierw na sześć gal regionalnych, a potem do lektury relacji w „Pulsie Biznesu” oraz w specjalnym dodatku, które ukażą się w styczniu.

Filary Polskiej Gospodarki wyłoniliśmy w ten sposób po raz pierwszy i obiecujemy, że nie ostatni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane