Czytasz dzięki

Samsung będzie produkował mniej chipów aby utrzymać lub zwiększyć ich cenę

opublikowano: 21-09-2018, 08:04

Samsung Electronics planuje ograniczyć wzrost produkcji chipów w przyszłym roku. Tłumaczy to spodziewanym mniejszym popytem.

Mniejsza produkcja chipów pozwoli utrzymać lub zwiększyć ich cenę, twierdzą anonimowi informatorzy Bloomberga. Według nich, Samsung chce w przyszłym roku zwiększyć produkcję chipów pamięci DRAM o mniej niż 20 proc., a chipów pamięci Nand o 30 proc. Wcześniej w tym roku południowokoreański koncern zapowiadał, że zwiększy produkcję DRAM o 20 proc., a Nand o 40 proc. w 2018 roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Samsung jest największym na świecie producentem obu rodzajów pamięci. Półprzewodniki to największa i najbardziej zyskowna działalność koncernu. W 2017 roku przyniosła 35,2 bln wonów (31,4 mld USD) dochodu operacyjnego i był on ponad dwukrotnie większy niż rok wcześniej, co przełożyło się na rekordowe zyski całego koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane