Samsung tworzy aplikację VR do nauki jazdy samochodem

opublikowano: 31-01-2017, 13:07

Już niebawem będzie można doskonalić umiejętności jazdy samochodem siadając za wirtualnym kółkiem. Nad taką aplikacją pracują firmy Samsung i ÖAMTC Fahrtechnik.

Badania prowadzone przez firmę ÖAMTC wykazały, że aż 76 proc. kierowców nie jest w stanie zatrzymać się na czas, gdy na drodze pojawia się nieprzewidziana przeszkoda. W grupie najwyższego ryzyka są zwłaszcza młodzi, niedoświadczeni kierowcy. Pomocą dla nich może się okazać technologia rozszerzonej rzeczywistości (virtual reality – VR). 

Wirtualna rzeczywistość pomoże w nauce jazdy samochodem - nad nową aplikacją VR pracują firmy Samsung i ÖAMTC Fahrtechnik.
ARC

ÖAMTC Fahrtechnik wspólnie z Samsungiem pracują nad nową aplikacją VR (na okulary Samsung Gear VR), za pośrednictwem której będzie można sprawdzić własne zachowanie w stresujących lub ekstremalnych sytuacjach na drodze np. w trakcie wypadku samochodowego. Aplikacja Samsung Drive pozwoli też na doszkolenie umiejętności prowadzenia auta, zarówno osobom odbywającym kurs na prawo jazdy, jak i młodym kierowcom. 

- Technologia wirtualnej rzeczywistości może służyć ludziom w niemal nieograniczonym zakresie – twierdzi Gregor Almássy, dyrektor ds. marketingu i obsługi klienta w Samsung Electronics Austria.

Rozszerzona rzeczywistość ma być wykorzystywana w ramach obowiązkowych szkoleń prowadzonych przez ośrodki ÖAMTC Fahrtechnik od połowy 2017 r.

- Chcemy, aby wirtualna rzeczywistość była dostępna dla wszystkich kursantów. Nasza firma korzysta z tej technologii po to, aby uświadamiać przyszłym kierowcom, że na drodze mogą pojawić się krytyczne sytuacje. Pod okiem naszych instruktorów uczestnicy będą na przykład mogli sprawdzić, jaki wpływ na drogę hamowania ma utrata koncentracji choćby przez sekundę – zaznacza Franz Schönbauer, dyrektor zarządzający w ÖAMTC Fahrtechnik.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane