Samsung otwiera drugie centrum R&D

MAG
opublikowano: 29-07-2011, 00:00

Koreańczycy rekrutują do ośrodka badawczego w Poznaniu. Będzie pracować dla fabryk we Wronkach?

Koreańczycy rekrutują do ośrodka badawczego w Poznaniu. Będzie pracować dla fabryk we Wronkach?

Samsung Electronics Poland szuka programistów do centrum badawczo-rozwojowego (RD) w Poznaniu. Z informacji "PB" wynika, że w ośrodku może znaleźć pracę kilkadziesiąt osób.

— Nie potwierdzam — mówi Blanka Fijołek z Samsunga.

O planach wie i mówi natomiast Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

— Droga, którą obrał Samsung, świadczy o związaniu się z Polską na dobre i na złe. Firma lokuje tu nie tylko produkcję, ale przenosi elementy infrastruktury korporacyjnej, jak RD czy centrum informatyczne — opowiada Sławomir Majman.

Samsung ma w Warszawie jedno z 17 centrów inżynieryjnych na świecie. Pracuje w nim 750 osób. Rozwija oprogramowanie do telewizorów, telefonów komórkowych i set-top-boxów (przystawek do telewizorów umożliwiających odbiór sygnału cyfrowego). W tej chwili poznańskie centrum szuka osób o podobnych kwalifikacjach jak te pracowników ośrodka w Warszawie. Jest jednak szansa, że w przyszłości wyspecjalizuje się w AGD. W pobliskich Wronkach Samsung produkuje pralki i lodówki. W fabrykę kupioną od Amiki za 75,5 mln USD firma zainwestuje 167 mln USD, by siedmiokrotnie zwiększyć moce. Już dziś pracuje w niej 1600 osób, o tysiąc więcej, niż gdy Samsung ruszał z produkcją w Polsce. Na inwestycje we Wronkach Samsung dostał 65 mln zł grantu w ramach programu wspierania projektów o dużym znaczeniu dla gospodarki.

— Sektor RD jest dla nas priorytetem, więc cieszylibyśmy się, gdyby tak uznany światowy brand jak Samsung otworzył ośrodek w naszym mieście — komentuje Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji w Poznaniu.

Poznań centrami stoi

Centra RD w Poznaniu mają też:

Firma Liczba

pracowników

Microsoft 20

Telcordia 20

Grace 20-30

Roche 100

Źródło: "PB"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu