Samsung otwiera poznańskie centrum

MAG
opublikowano: 24-10-2011, 00:00

40 osób ma na początek pracować w filii warszawskiego ośrodka R&D. Filii w innych miastach może przybyć.

Potwierdziły się informacje „PB” z lipca: Samsung otwiera w Poznaniu drugi po warszawskim ośrodek badawczo-rozwojowy.

— Planujemy zatrudnić w pierwszym etapie przynajmniej 40 inżynierów. W tym miesiącu 20 kończy szkolenia w warszawskim centrum i zaczyna pracę w Poznaniu — mówi Adam Roś, szef centrum R&D Samsung Electronics.

Pierwszy etap może się zakończyć jeszcze w 2011 r. W następnym jest szansa na podwojenie zatrudnienia.

— Samsung to kolejna firma, która zaczyna od produkcji, a potem otwiera centrum R&D, bo docenia potencjał poznańskich uczelni — komentuje Marcin Przyłębski, który w urzędzie miasta odpowiada za ściąganie inwestycji.

Komórki i pralki

Poznański oddział będzie rozwijać oprogramowanie dla urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej (w tym platformy Samsung Smart TV) i aplikacje dla telefonów komórkowych. Powstanie też centrum inżynierii produktu oraz B+R przy fabryce pralek i lodówek, którą w marcu 2010 r. kupił od Amiki. Pracuje tam 41 osób. Rekrutacja trwa.

— Do końca roku w centrum inżynierii produktu ma pracować63 inżynierów, a w centrum R&D pięć osób — mówi Tobiasz Adam Kowalczyk, prokurent Samsung Electronics Poland Manufacturing.

Szansa na więcej

Warszawskie centrum jest drugim co do wielkości, poza Koreą, centrum R&D Samsung Electronics na świecie i największym w Europie. Prowadzi kilkadziesiąt projektów dla urządzeń centrum domowej rozrywki i urządzeń przenośnych. Zatrudnia ponad 800 inżynierów, a w najbliższych miesiącach zwiększy ich liczbę do ponad tysiąca.

„Planowane jest utrzymanie szybkiego tempa wzrostu, z możliwością otwierania oddziałów w kolejnych miastach” — podaje firma w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu