Sanitas gotów ogłosić wezwanie na 100 proc. akcji Jelfy w lutym

Internet Securities
opublikowano: 07-02-2006, 09:17

Litewska firma farmaceutyczna AB Sanitas, wybrana w listopadzie przez zespół negocjacyjny do kupna 47,82% Jelfy, jego gotowa podpisać umowę kupna pakietu zgodnie z planem, czyli do 9 lutego, a do końca miesiąca – ogłosić wezwanie na 100% akcji jeleniogórskiego producenta leków, wynika z komunikatu Sanitasu.

Litewska firma farmaceutyczna AB Sanitas, wybrana w listopadzie przez zespół negocjacyjny do kupna 47,82% Jelfy, jego gotowa podpisać umowę kupna pakietu zgodnie z planem, czyli do 9 lutego, a do końca miesiąca – ogłosić wezwanie na 100% akcji jeleniogórskiego producenta leków, wynika z komunikatu Sanitasu.

W poniedziałek Arkadiusz Krężel, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), posiadającej 26,11% Jelfy, powiedział, że sprzedaż spółki może odbyć się zgodnie z harmonogramem, który przewiduje zawarcie transakcji 9 lutego. Jeszcze w poniedziałek rada nadzorcza Jelfy miała zająć się wynegocjowaną umową i ceną, a wkrótce potem – walne zgromadzenie Agencji, która jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

„Negocjacje z ARP zostały już zakończone, a zarząd Agencji zaakceptował sprzedaż akcji producenta farmaceutyków notowanego na warszawskiej giełdzie. Sanitas jest gotowy do niezwłocznego podpisania umowy kupna pakietu akcji Jelfy. Mamy nadzieje, że nastąpi to 9 lutego, tak jak to zostało zaproponowane przez podmioty sprzedające akcje Jelfy” – podał Sanitas.

Litewska spółka przyznała – w reakcji na wezwanie do sprzedaży 100% akcji Jelfy ogłoszone w poniedziałek przez Enterprise Investors, które też ubiegało się o wyłączność negocjacyjną na temat Jelfy – że jest gotowa do zakupu 100% akcji polskiego producenta leków.

„Sanitas zgromadził fundusze niezbędne do sfinansowania transakcji. Oznacza to, że jesteśmy gotowi do ogłoszenia wezwania na 100% akcji Jelfy. Wierzymy, że nastąpi to do końca lutego” – podano w komunikacie.

Według EI, Sanitas zaoferował 87,1 zł za walor Jelfy. EI zaoferowało z kolei 90 zł za walor. Wezwanie będzie ważne w przypadku złożenia zapisów na co najmniej 50% plus jedną akcję, a zapisy będą przyjmowane 15-28 lutego.

Sanitas jest najstarszym i największym na Litwie producentem farmaceutyków. Zysk spółki wzrósł w 2005 roku do blisko 12,2 mln zł z ok. 5,2 mln zł rok wcześniej przy wzroście przychodów o ok. 40% do blisko 68 mln zł, podała litewska spółka.

Po trzech kwartałach 2005 roku Jelfa miała 14,10 mln zł zysku wobec 4,24 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 206,88 mln zł wobec 164,47 mln zł. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sanitas gotów ogłosić wezwanie na 100 proc. akcji Jelfy w lutym