Sanofi-Aventis drożeje dzięki ugodzie z Apotex

(Marek Druś)
opublikowano: 22-03-2006, 10:36

Akcje Sanofi-Aventis gwałtownie zdrożały na giełdzie w Paryżu po wiadomości o ugodzie, jaką trzeci na świecie producent leków zawarł z Apotex. Dzięki temu francuski koncern nie będzie musiał walczyć z generyczną wersją jednego z jego najlepszych lektów do 2011 roku.

Akcje Sanofi-Aventis gwałtownie zdrożały na giełdzie w Paryżu po wiadomości o ugodzie, jaką trzeci na świecie producent leków zawarł z Apotex. Dzięki temu francuski koncern nie będzie musiał walczyć z generyczną wersją jednego z jego najlepszych lektów do 2011 roku.

Sanofi i jego amerykański partner, Bristol Myers Squibb, zdecydowały się zapłacić Apotex za wstrzymanie się do września 2011 ze sprzedażą generycznej wersji Plaviksu. Kwota nie została ujawniona. Stosowany w leczeniu i profilaktyce miażdżycy specyfik jest drugim na świecie najlepiej sprzedającym się lekiem. W ubiegłym roku wyniosła ona 6,2 mld USD.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sanofi-Aventis drożeje dzięki ugodzie z Apotex