Sanwil w przeddzień emisji

Piotr Wiśniewski
24-01-2005, 00:00

Spółka należała do bohaterów minionego tygodnia. Po przeprowadzeniu splitu akcji w celu poprawienia płynności, kurs Sanwilu zyskał na jednaj sesji aż 24,5 proc. Bez problemu został przy tym pokonany opór na poziomie 0,537 zł, z którym walory nie mogły sobie poradzić od sierpnia. Późniejsza korekta zatrzymała się w obszarze wyznaczonym przez dolną połowę korpusu długiej białej świecy.

Po sześciu latach strat, w ubiegłym roku reprezentant przemysłu lekkiego wypracował zakładany zysk netto. Prognozy na bieżący rok są jeszcze bardziej optymistyczne. Rynek akcji Sanwilu jest dość silny, ale zbliża się duża oferta nowych papierów spółki. Poziom ceny emisyjnej oraz zainteresowanie ze strony inwestorów będą determinować zachowanie kursu na giełdzie. Spółka liczy głównie na inwestorów finansowych, chociaż, jak pokazały przykłady innych spółek, ich obecność nie gwarantuje jeszcze stabilności kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sanwil w przeddzień emisji