Sanyo Electric wydzieli dział mikroprocesorów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 31-03-2006, 08:07

Rada nadzorcza borykającego się z problemami Sanyo Electric, japońskiego producenta elektroniki użytkowej powinna w trakcie piątkowego posiedzenia zaakceptować plan wydzielenia ze struktur spółki nierentownego działu zajmującego się wytwarzaniem półprzewodników.

Rada nadzorcza borykającego się z problemami Sanyo Electric, japońskiego producenta elektroniki użytkowej powinna w trakcie piątkowego posiedzenia zaakceptować plan wydzielenia ze struktur spółki nierentownego działu zajmującego się wytwarzaniem półprzewodników. Firma specjalizująca się w chipach do tej pory nie odzyskała z powrotem ani wydajności, ani rentowności po zniszczeniu w 2004 r. przez trzęsienie ziemi fabryki. Oddział zatrudnia około 17 tys. pracowników i generuje około 10 proc.(1,88 mld USD) przychodów całej grupy kapitałowej.

WST, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sanyo Electric wydzieli dział mikroprocesorów