Sardynia ostro walczy z okradaniem plaż

  • DI
opublikowano: 10-06-2019, 22:00

Na Sardynii ponownie ogłoszono alert w związku z masowym zjawiskiem wywożenia przez turystów piasku, muszelek i kamieni.

Na włoskiej wyspie uważane jest to za kradzież i karane wysokimi grzywnami. Sardyńskie plaże są masowo okradane przez turystów, którzy zauroczeni śnieżnobiałym czy różowym piaskiem, muszelkami i kamykami zabierają je na pamiątkę. Podobnie jak w minionych latach dużo pracy mają już na początku sezonu służby m.in. na lotnisku w Cagliari. W ostatnich tygodniach zarekwirowali 280 kg skarbów natury z wybrzeży we wschodniej części wyspy, zwłaszcza z okolic obleganej miejscowości wypoczynkowej Villasimius. Straż ochrony środowiska dzięki współpracy ze służbami lotniskowymi odtransportowała na plaże siedem skrzyń pamiątek, które próbowali wywieźć turyści w plastikowych butelkach i woreczkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu