SAS zawiesił od niedzieli loty na trasie Poznań- Kopenhaga

PAP
28-10-2007, 13:04

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS poinformowały w  niedzielę o czasowym odwołaniu połączeń pomiędzy Kopenhagą a Poznaniem. Na razie odwołano loty w niedzielę i poniedziałek. Nie wiadomo, czy uda się przywrócić loty w kolejne dni.

Zawieszenie lotów zostało spowodowane kolejnym, dziewiątym już w ostatnim czasie incydentem z samolotem SAS typu Dash 8, gdy maszyna musiała w sobotę awaryjnie lądować na lotnisku w Kopenhadze. W tej sytuacji postanowiono natychmiast wycofać z eksploatacji wszystkie samoloty - łącznie 25 sztuk - i zawieszono na co najmniej dwa dni 57 połączeń krajowych i zagranicznych, w tym m.in. z Poznaniem.

Ze wstępnych szacunków wynika, że straty jakie poniesie SAS, sięgają 65 mln euro. Mogą natomiast wzrosnąć do 130 mln w wypadku stałego wycofania przez przewoźnika ze swej floty kanadyjskich samolotów Dash 8.

Michał Haykowski

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / SAS zawiesił od niedzieli loty na trasie Poznań- Kopenhaga