Czytasz dzięki

Sasin: liczę, że specustawa antykryzysowa zostanie przyjęta pod koniec tygodnia

  • PAP
opublikowano: 23-03-2020, 08:31

Specustawa dotycząca tarczy antykryzysowej powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek, powiedział w poniedziałek w radiowych Sygnałach Dnia wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jacek Sasin
Zobacz więcej

Jacek Sasin fot. Wojtek Górski/FORUM

"Liczymy na to, że proces legislacyjny uda się przeprowadzić sprawnie, zgodnie z zapowiedziami, i jeszcze w tym tygodniu projekt ustawy zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie zostanie skierowany do Parlamentu i pod koniec tygodnia - w czwartek, piątek - Sejm będzie obradował i mam nadzieje, że tę ustawę przyjmie" - powiedział Sasin.

Wicepremier spodziewa się, że już w przyszłym tygodniu nowe rozwiązania wejdą w życie.

Minister aktywów państwowych pytany o to, które branże najbardziej ucierpią w związku z epidemią koronawirusa, powiedział, że w najtrudniejszej sytuacji znajdują się branża turystyczna, gastronomiczna, transport i usługi.

Podkreślił jednocześnie, że w specustawie antykryzysowej zostaną wprowadzone takie rozwiązania, które pozwolą na zachowane ciągłości działania wrażliwych branż, takich jak energetyka czy sektor bankowy.

18 marca odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy