Czytasz dzięki

Sasin: we wtorek prawdopodobnie projekt specustawy o wsparciu dla firm

  • PAP
opublikowano: 16-03-2020, 08:42

Najprawdopodobniej we wtorek rząd zaprezentuje projekt specustawy z pakietem wsparcia dla firm z powodu epidemii, oświadczył w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Jak dodał, nowelizacja budżetu „jest oczywista”.

Jacek Sasin
Zobacz więcej

Jacek Sasin fot. Marek Wiśniewski

Jak wyjaśnił Sasin w RMF FM, projekt pakietu wsparcia będzie dotyczył firm, ale też samozatrudnionych. „Nie będziemy w stanie wszystkim zrekompensować wszystkich strat; chodzi o to, żeby uratować jak najwięcej firm, które dziś mają kłopoty” - wyjaśnił.

„Wszyscy byśmy chcieli, żeby można było zrekompensować obywatelom straty, ale tego nie da się zrobić w całości” - podkreślił Sasin. Jak dodał, zadaniem rządu jest zrekompensowanie tych strat w jak największym stopniu w granicach środków którymi dysponuje. W ocenie wicepremiera, inicjatywa Senatu, rozszerzająca zakres zasiłku opiekuńczego „wydaje się nie mieć realnych podstaw finansowych”.

W ocenie wicepremiera Sasina, „oczywistym jest to, że będziemy musieli budżet nowelizować i należy założyć, że będzie deficyt”. Jak dodał, strona dochodowa też stoi pod znakiem zapytania i na pewno nie będzie zaplanowanego wzrostu PKB na poziomie 3,7 proc. „Módlmy się, aby utrzymać go na przyzwoitym poziomie”, bo w strefie euro pewnie będzie recesja - stwierdził.

Jacek Sasin ocenił też, że spośród spółek Skarbu Państwa w najtrudniejszej sytuacji znalazł się LOT, który m.in. musiał wstrzymać operacje. Odnosząc się do zakupu przez LOT linii lotniczych Condor dodał, że „trzeba ocenić, czy można wydać pieniądze, czy warto wiązać tak duże środki na taką transakcję”.

Czytaj także o nowej akcji Pulsu Biznesu - ZDROWY BIZNES NA TRUDNE CZASY

(kliknij TUTAJ lub w baner poniżej)

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane