Saternus zapowiada wzrost eksportu

opublikowano: 24-10-2008, 20:16

Wyspecjalizowana w projektowaniu, produkcji i serwisowaniu placów zabaw chorzowska firma Saternus zakłada na przyszły rok dynamiczny wzrost eksportu, z którego dziś pochodzi niewielka część przychodów.

"Spodziewamy się, że w przyszłym roku wartość eksportu może sięgnąć 2 mln zł. Najbardziej interesuje nas rynek czeski, choć będziemy rozwijać też sprzedaż m.in. na Słowację i Węgry" - powiedział w piątek PAP dyrektor handlowy firmy, Tomasz Janda.

W ubiegłym roku przychody spółki sięgnęły 10 mln zł, w tym roku wzrosną o ok. 10 proc. W kolejnych latach firma liczy na co najmniej podobny wzrostu przychodów oraz zwiększenie udziału eksportu w sprzedaży.

Aby zrealizować plany rozwojowe, Saternus rozważał sięgnięcie po zewnętrzne źródła finansowania, jednak z powodu załamania na giełdach i rynkach finansowych zawiesił na razie te plany. Spółka zapewnia, że jest w stanie finansować nowe projekty z własnych środków.

Działający od 15 lat Saternus ma na koncie ponad 6 tys. zaprojektowanych i zamontowanych placów zabaw w kraju i za granicą. Specjalizuje się w tworzeniu infrastruktury do zabawy z drewna klejonego. Jej klientami są najczęściej spółdzielnie mieszkaniowe i samorządy. Firma zatrudnia 130 osób.

W piątek zaprojektowany przez Saternusa wart 160 tys. zł nowy plac zabaw uruchomiła w Katowicach Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", która na podstawie porozumienia zawartego z samorządem Katowic ma przejmować tereny miejskie i budować tam kolejne duże place zabaw.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Saternus zapowiada wzrost eksportu