Saudi Aramco zebrało już zapisy o wartości 44,3 mld USD

opublikowano: 29-11-2019, 16:37

Do piątkowego popołudnia koncern Saudi Aramco będący w trakcie przeprowadzania pierwszej oferty publicznej sprzedaży swoicj akcji (IPO) otrzymał już zamówienia na walory o łącznej wartości 44,3 mld USD, informuje Reuters.

Powołując się na dane przekazane przez Samba Capital, wiodącego menedżera oferty, jest ona na dobrej drodze do odnotowania sporej nadsubskrypcji.

Saudi Aramco
fot. Bloomberg

Państwowy gigant z Arabii Saudyjskiej planuje sprzedaż 1,5 proc. udziałów w spółce za aż 96 mld rialów (25,6 mld USD), co kształtowałoby wartość koncernu na poziomie 1,7 bln USD. Szacuje się, że całkowity popyt jak do tej pory 1,7 razy przekracza wielkość zaoferowanych akcji, a należy pamiętać, że inwestorzy instytucjonalni mają czas do 4 grudnia na złożenie zapisów.

W pierwszej aktualizacji dotyczącej zainteresowania inwestorów instytucjonalnych Samba powiedział, że otrzymał od nich oferty o wartości 118,86 mld rialów (31,70 mld USD).

Transza detaliczna oferty - która została zamknięta dla subskrybentów w czwartek - miała oferty w wysokości 47,4 mld rialów (12,64 mld USD), czyli około 1,5 raza więcej niż liczba akcji oferowanych inwestorom indywidualnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane