Saudyjczycy pewni wydłużenia okresu cięcia podaży ropy

  • PAP
opublikowano: 07-06-2019, 12:40

Saudyjski minister energii Khalid Al-Falih powiedział po rozmowach z przedstawicielami Rosji, że jest pewny przedłużenia porozumienia o obniżeniu produkcji ropy zawartego przez OPEC i jego sojuszników.

Dotychczas obowiązujące porozumienie OPEC+ w sprawie zmniejszenia podaży roku kończy się w tym miesiącu. Liderzy sojuszu, Arabia Saudyjska i Rosja, nie podali jednak żadnych szczegółów dotyczących poziomu wydobycia w przyszłym terminie. Nie poinformowali także o dacie spotkania z udziałem ministrów wszystkich uczestniczących w porozumieniu państw.

- Myślę, że nie ma pytania, czy wydłużymy porozumienie, czy nie – powiedział Khalid Al-Falih podczas forum ekonomicznego w Petersburgu. – Pytaniem jest jak skalibrować je z państwami spoza OPEC, o ile jest potrzeba korekty wobec pierwszego półrocza – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy