Saudyjski książę sprzeda w IPO 5 proc. akcji Kingdom Holding

04-07-2007, 20:11

Spółka, której właścicielem jest saudyjski książę Al-Waleed ibn Talal, planuje pierwotną ofertę publiczną na krajowej giełdzie. Kingdom Holding zajmuje się działalnością inwestycyjną, posiada udziały m.in. News Corp., Time Warner, Apple, PepsiCo i Walt Disney Co.

W ofercie zostanie sprzedane tylko 5 proc. akcji spółki. Zapisy potrwają od 10 do 18 lipca. Wartość Kingdom Holding szacuje się na 63 mld riali (16,8 mld USD). Szacuje się, że oferta przyniesie sprzedającemu akcje ok. 3,5 mld riali.

Działający od 1980 roku Kingdom Holding zajmował się pierwotnie budownictwem. Przekształcił się jednak w jedną z największych firm inwestycyjnych na świecie. W 2006 roku jego aktywa szacowano na ok. 24,6 mld USD. Spółka przez ostatnie 16 lat spółka notowała średnio 20 proc. wzrost zysku rocznie. 52-letni Al-Waleed ibn Talal to siostrzeniec króla Arabii Saudyjskiej. Zajmuje 13. pozycję na liście najbogatszych ludzi na świecie, publikowanej przez magazyn Forbes.
MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Saudyjski książę sprzeda w IPO 5 proc. akcji Kingdom Holding