SBL ma receptę na kryzys

ANP
opublikowano: 05-03-2010, 00:00

Śląska spółka walczy o utrzymanie rentowności i poprawę przychodów. Planuje też inwestycje.

Śląska spółka walczy o utrzymanie rentowności i poprawę przychodów. Planuje też inwestycje.

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych SBL-Żelbet z Mikołowa, Gazela Biznesu 2008 r., specjalizujące się w wykonawstwie kompleksowych robót budowlanych, a zwłaszcza mostowych, zaciska pasa.

— Odczuliśmy spowolnienie gospodarcze. Efektem tego była znacznie większa konkurencja na przetargach — mówi Andrzej Labus, prezes SBL-Żelbet i właściciel 33 proc. udziałów firmy (pozostałe posiadają dwaj wspólnicy).

Zdaniem prezesa, część firm spoza budownictwa drogowo-mostowego próbuje obecnie swoich sił w branży, w której działa SBL-Żelbet.

— W tej sytuacji SBL-Żelbet postawił na działania marketingowe i spółka zakończyła ubiegły rok 35 mln zł obrotu. Portfel zleceń na ten rok na razie wypełniony jest w 70 proc.– dodaje Andrzej Labus.

Spodziewa się, że ten rok spółka zamknie sprzedażą na poziomie 40 mln zł i utrzyma 5-procentową zeszłoroczną rentowność netto.

— W najbliższych latach powinniśmy osiągnąć obrót na poziomie 50 mln zł. W tym roku nie spodziewam się jednak znaczącej poprawy sytuacji w odniesieniu do ubiegłego roku. Dlatego naszą receptą na "kryzys" będzie wprowadzenie na rynek własnych produktów w postaci wypełnień ekranów akustycznych, większe zaangażowanie w kompleksowym wykonawstwie ekranów akustycznych i jednoczesne utrzymanie potencjału w branży mostowej na obecnym poziomie — dodaje prezes.

Spółka posiada własną wytwórnię konstrukcji stalowych. W tym roku planuje kupić za 0,5-1 mln zł urządzenia do obróbki stali.

— Jesteśmy średnią firmą na rynku zatrudniającą ponad 140 osób. Chcemy uczestniczyć przy realizacji dużych kontraktów mostowych jako podwykonawcy. Zamierzamy m.in. sięgnąć po tego typu prace na autostradach A4 i A1 — mówi Andrzej Labus.

Firma od lat współpracuje m.in. ze Strabagiem, Warbudem i Budimeksem, dla którego obecnie wykonuje roboty mostowe na węźle Pszczyna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy