Scenariusz na 'Misia' - prasa

opublikowano: 20-03-2007, 07:20

Były nożyczki i wstęga. Przyjechał też ksiądz z  kropidłem, ale wiadukt w Staniątkach nie został otwarty. Scenariusz na kolejne odcinki "Misia" - zauważa "Gazeta Krakowska".

Skandal, absurd, polityczne rozgrywki między marszałkiem a wojewodą - takie komentarze padały wczoraj koło wiaduktu w Staniątkach, małej miejscowości między Krakowem a Niepołomicami.

Do uroczystego otwarcia zamkniętego prawie rok wiaduktu, było już wszystko przygotowane. Podłączono mikrofony dla zaproszonych gości, w namiocie ustawiono stoły z jadłem i napitkiem. Z kropidłem czekał ksiądz, aby poświęcić drogę. Tłumnie przybyli także mieszkańcy, przekonani, że to już koniec kłopotów z dojazdem do Niepołomic. Wszyscy usłyszeli jednakże, że żadnego otwarcia nie będzie -relacjonuje gazeta.

Na gotowy już wiadukt samochody wjadą dopiero za dwa tygodnie. Zdecydował przepis. "Decyzja o dopuszczeniu ruchu na tym obiekcie jeszcze się nie uprawomocniła. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanie się tak dopiero za dwa tygodnie" - wyjaśnia Artur Kania z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Dlaczego dopiero wtedy? Bo te dwa tygodnie to czas, jaki przewiduje prawo na wniesienie odwołań od decyzji WINB. W tym wypadku jednak na pewno ich nie będzie, bo odwołać mógłby się tylko Zarząd Dróg Wojewódzkich, czyli...inwestor przebudowy wiaduktu.

"Złożyliśmy nawet oświadczenie, że tego nie zrobimy, więc teraz musielibyśmy odwołać się sami od siebie" - stwierdził Grzegorz Stech, dyrektor ZDW. Nie ukrywał, że cała sytuacja zaskoczyła go, przede wszystkim dlatego, że wcześniej w podobnych przypadkach nigdy takich problemów nie było.

Marszałek Marek Nawara pytany przez "GK", czy nie widzi w tej sytuacji złośliwości Urzędu Wojewódzkiego, odparł wymijająco: "Mam nadzieję, że nie zdecydowały o tym względy polityczne". Wojewoda Maciej Klima nie znalazł wczoraj czasu na rozmowę z dziennikarzami "Krakowskiej", odesłał ich do swoich prawników, którzy tej sytuacji nie...znali i odmówili wyjaśnień. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Scenariusz na 'Misia' - prasa