Schaefer: inwestycje w Europie nieopłacalne jeśli energia będzie nadal drożeć

opublikowano: 28-11-2022, 15:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Thomas Schaefer, szef marki Volkswagen ostrzegł, że inwestycje m.in. w fabryki akumulatorów nie będą opłacalne w Niemczech i Unii Europejskiej jeśli politycy nie zapanują nad rosnącymi cenami energii, informuje Bloomberg.

- Dopóki szybko i trwale nie zredukujemy cen energii w Niemczech i Europie inwestycje w energochłonną produkcję lub nowe fabryki ogniw akumulatorów w Niemczech i Unii Europejskiej będą praktycznie nieopłacalne – napisał Schaefer na serwisie LinkedIn, ostrzegając, że „kreowanie wartości” może zostać przeniesione gdzie indziej.

Szef flagowej marki w Grupie Volkswagen uważa, że niedawne spotkanie ministrów gospodarki Niemiec i Francji, poświęcone współpracy przemysłowej, ani nie objęło kluczowych obszarów, ani nie wskazało priorytetów. Schaefer skrytykował także unijne programy, które jego zdaniem nie koncentrują się dostatecznie na krótkoterminowym zwiększeniu produkcji przemysłowej. Wyraził także niezadowolenie z biurokracji i przestarzałych reguł obowiązujących w państwach UE.

Bloomberg przypomina, że Volkswagen chce mieść sześć fabryk akumulatorów w Europie do 2030 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane