Schaeuble boi się zawirowań powyborczych w USA

opublikowano: 08-11-2016, 10:47

Niemiecki minister finansów, Wolfgang Schaeuble, boi się problemów powyborczych w USA, wskazując na wypowiedzi Donalda Trumpa o możliwości manipulacji wynikiem.

Trump w trakcie kampanii mówił o „ustawieniu”  zwycięstwa Hillary Clinton dzięki wsparciu establishmentu z liberalnych mediów.

Zobacz więcej

Wolfgang Schaeuble

Bloomberg

- Mamy nadzieję, że wynik wyborów będzie zaakceptowany przez wszystkich i nie nastąpi długotrwały pat – powiedział Schaeuble. – Miejmy wiarę w racjonalność demokracji – dodał.

W 2000 roku ogłoszenie wyniku wyborów prezydenckich w USA nastąpiło z miesięcznym opóźnieniem, co negatywnie odbiło się na rynkach finansowych. Było to wynikiem sporu toczonego w sądzie przez ówczesnych kandydatów: George W. Busha i Ala Gore’a.

- Przypuszczam, że rynki finansowe już uwzględniły w cenach każdy możliwy wynik wyborów w USA. Ale poczekajmy i zobaczmy, na kogo zagłosowali Amerykanie – powiedział Schaeuble.

Prezydent Niemiec, Joachim Gauck, także ostatnio zgłaszał obawy dotyczące wyborów w USA.

- Nie wiadomo czego można oczekiwać  po prezydencie Donaldzie Trumpie. Dla mnie, a także dla wielu ludzi w USA oraz tutaj, to jest pewien problem – powiedział Gauck.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu