Schaeuble: Grecja musi porzucić fałszywe nadzieje

opublikowano: 16-04-2015, 08:39

Rząd Grecji powinien zająć się realizacją reform niezbędnych do uzyskania dalszej pomocy, a nie dawać ludziom fałszywą nadzieję, powiedział Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów.

Schaeuble powiedział, że nie ma obecnie mowy o dyskusji w sprawie kolejnej restrukturyzacji długu Grecji. Jego zdaniem, będzie to możliwe za około 10 lat.

- Dziś najważniejsza dla Grecji jest reforma jej gospodarki w taki sposób, aby stała się konkurencyjna w pewnym momencie – stwierdził niemiecki minister. 

Odnosząc się do doniesień medialnych, jakoby rząd Niemiec pracował nad planem utrzymania Grecji w eurolandzie jeśli ogłosi on niewypłacalność, Schaeuble zaprzeczył jakoby był taki plan.

- A jeśli nawet byśmy nad nim pracowali, bo pracownicy ministerstwa muszą brać wszystkie możliwości pod rozwagę, z pewnoscią nie mówilibyśmy o nim – powiedział.  - Nie ma sensu spekulować na ten temat – dodał. 

Wolfgang Schaeuble
Zobacz więcej

Wolfgang Schaeuble Bloomberg

Schaeuble stwierdził, że kwestia wypłaty przez Niemcy reparacji wojennych Grecji jest "kompletnie nierealistyczna". Jego zdaniem, sądy odrzucały takie rozwiązanie w przeszłości, a gra tą sprawą obecnie może jedynie doprowadzić do niepotrzebnego rozbudzenia nadziei Greków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Schaeuble: Grecja musi porzucić fałszywe nadzieje