Schaeuble o pomocy dla Grecji: "Istnieją granice"

OSZ, Bloomberg
19-08-2012, 20:45

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble wykluczył kolejny program pomocowy dla Grecji, mimo że kraj ten jest "trudnej sytuacji".

- Nie można pomóc - nie możemy przygotować kolejnego, nowego programu - powiedział Schaeuble w Berlinie. - Istnieją granice - dodał.

Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów (fot. Bloomberg)

Produkt krajowy brutto w Grecji zmniejszył się ciągu ostatnich lat o 20 proc., do tego dochodzi wysokie bezrobocie. Dwa programy ratunkowe, jakie wdrożono od początku europejskiego kryzysu zadłużenia pochłonęły w sumie około 240 mld EUR.

Schaeuble dodał, że niezależny kryzys nie może się stać dla Niemiec "studnią bez dna", choć to właśnie największa gospodarka w Europie zapłaciłaby najwyższą cenę w przypadku rozpadu strefy euro.

Grecja będzie zapewne w centrum uwagi w najbliższym tygodniu. Premier Antonis Samaras ma się spotkać najpierw z kanclerz Niemiec, a później z prezydentem Francji. Dziennik "Financial Times" twierdzi, że szef greckiego rządu będzie prosił o przedłużenie terminu wyznaczonego na wprowadzenie reform.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Schaeuble o pomocy dla Grecji: "Istnieją granice"