Schetyna: byłoby dobrze, gdyby doszło do przyspieszonych wyborów

21-03-2007, 09:48

W ocenie sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, byłoby dobrze, gdyby doszło do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Polityk PO nie wyklucza, że ta kwestia może być jednym z  tematów rozmowy premiera Jarosława Kaczyńskiego i lidera PO Donalda Tuska.

W środę w radiu RMF FM Schetyna powiedział, że ma nadzieję, iż po środowej debacie zorganizowanej przez dziennik "Fakt" premier i lider PO znajdą także czas na rozmowę o "najważniejszych sprawach": polityce zagranicznej i Traktacie Konstytucyjnym UE.

Na pytanie, czy rozmowa może dotyczyć przyspieszonych wyborów, o czym pisały media, Schetyna odpowiedział, że ta kwestia jest jak "bicz wiszący nad tymi ugrupowaniami, które balansują na granicy progu wyborczego". "PiS chętnie z tego bicza korzysta. Czy to spotkanie czymś takim będzie? Zobaczymy" - dodał.

"Myślę, że dobrze by było, gdybyśmy przyspieszyli te wybory, bo ta koalicja, ten rząd niczego już Polsce nie da" - zaznaczył Schetyna, zastanawiając się, czy do tego "wystarczy odwagi Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS-owi". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Schetyna: byłoby dobrze, gdyby doszło do przyspieszonych wyborów