Czytasz dzięki

Schetyna: Kandydat na premiera inny niż J. Kaczyński trudny do zaakceptowania

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 08:59

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uważa, że dla jego partii każdy kandydat PiS na premiera poza Jarosławem Kaczyńskim będzie trudny do zaakceptowania. We wtorkowym wywiadzie w Radiu Zet Schetyna tłumaczył tę postawę m.in. doświadczeniami Polski z przeszłości, kiedy na czele rządu nie stanął szef zwycięskiego ugrupowania.

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uważa, że dla jego partii każdy kandydat PiS na premiera poza Jarosławem Kaczyńskim będzie trudny do zaakceptowania. We wtorkowym wywiadzie w Radiu Zet Schetyna tłumaczył tę postawę m.in. doświadczeniami Polski z przeszłości, kiedy na czele rządu nie stanął szef zwycięskiego ugrupowania.

Polityk PO podkreślił, że najważniejsze zadanie obu partii na teraz to nie tyle personalia, ile program przyszłego rządu; PO oczekuje też od Prawa i Sprawiedliwości przedstawienia "kalendarza" na najbliższy czas. Zdaniem Schetyny konieczne jest jak najszybsze podjęcie "rozmów eksperckich" o zadaniach nowego rządu. "Różnice w programach partii są ogromne" - zaznaczył.

Jego zdaniem różnica w wynikach uzyskanych przez obie partie w wyborach jest na tyle mała, że PiS nie może "dyktować warunków", a pomiędzy koalicjantami możliwy jest jedynie układ partnerski.

Odnosząc się do zapowiadanego w kampanii przez PO wprowadzenia podatku liniowego w wysokości 15 proc., Schetyna powiedział, że jego partia opowiada się za "radykalnym obniżeniem podatków". "Nie jesteśmy doktrynerscy" - zaznaczył jednak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane