Scholz: branża finansowa powinna przygotować się do „twardego brexitu”

opublikowano: 07-02-2019, 20:48

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział, że branża finansowa powinna przygotować się do zawirowań, które może spowodować tzw. twardy brexit.

Scholz powiedział, że regulatorzy, rządy i Komisja Europejska współpracują już z instytucjami finansowymi w sprawie zminimalizowania ryzyka wynikającego ze zbliżającego się brexitu. Ostrzegł, że nieprzygotowani mogą ponieść poważne konsekwencje.

- Chcemy mieć pewność, że nawet w przypadku twardego brexitu nie będzie zagrożenia dla stabilności poszczególnych firm i całego systemu finansowego – powiedział Scholz podczas spotkania z przedstawicielami branży finansowej na giełdzie we Frankfurcie.

Niemiecki minister finansów powiedział, że decyzja jaki będzie brexit należy jedynie do parlamentu Wielkiej Brytanii.   Podkreślił, że państwa Unii Europejskiej uzgodniły, że nie będzie renegocjacji już wypracowanego porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu