Scholz: branża finansowa powinna przygotować się do „twardego brexitu”

opublikowano: 07-02-2019, 20:48

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział, że branża finansowa powinna przygotować się do zawirowań, które może spowodować tzw. twardy brexit.

Scholz powiedział, że regulatorzy, rządy i Komisja Europejska współpracują już z instytucjami finansowymi w sprawie zminimalizowania ryzyka wynikającego ze zbliżającego się brexitu. Ostrzegł, że nieprzygotowani mogą ponieść poważne konsekwencje.

- Chcemy mieć pewność, że nawet w przypadku twardego brexitu nie będzie zagrożenia dla stabilności poszczególnych firm i całego systemu finansowego – powiedział Scholz podczas spotkania z przedstawicielami branży finansowej na giełdzie we Frankfurcie.

Niemiecki minister finansów powiedział, że decyzja jaki będzie brexit należy jedynie do parlamentu Wielkiej Brytanii.   Podkreślił, że państwa Unii Europejskiej uzgodniły, że nie będzie renegocjacji już wypracowanego porozumienia.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu