Scholz ostrzega przed „niemieckim Trumpem”

opublikowano: 20-08-2018, 12:00

Minister finansów Olaf Scholz ostrzegł, że „niemiecki Trump” może przejąć władzę w Niemczech jeśli nie przeprowadzona zostanie reforma systemu emerytalnego, zapobiegająca umocnieniu populistów.

- Stabilne emerytury zapobiegają niemieckiemu Trumpowi. Dlatego politycy nie powinni ryzykować w tym obszarze – powiedział Scholz, który jest także wicekanclerzem delegowanym do rządu przez koalicyjną SPD.

Olaf Scholz
Zobacz więcej

Olaf Scholz fot. Bloomberg

Polityk wzywa do reformy, która zapewni iż emerytury pozostaną stabilne pomimo zmian dynamiki cen.

- Obywatele słusznie oczekują, że zrobimy wszystko co można, aby zapewnić im bezpieczne życie. Jeśli tego nie zrobimy, nadejdzie godzina nacjonalistycznych populistów – dodał.

Kanclerz Angela Merkel uzgodniła z koalicjantami, że emerytury będą stabilne w Niemczech do 2025 roku. Scholz chce, aby wydłużono ten okres do 2040 roku i ostrzega, że może to uczynić głównym tematem kampanii wyborczej w 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu