Schroeder i Barroso wzywają do przezwyciężenia kryzysu w UE

Polska Agencja Prasowa SA
22-06-2005, 22:13

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i przewodniczący Komisji Europejskiej Manuel Barroso, którzy spotkali się w środę w Akwizgranie, wzywali do przezwyciężenia kryzysu budżetowego i konstytucyjnego w Unii Europejskiej.

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i przewodniczący Komisji Europejskiej Manuel Barroso, którzy spotkali się w środę w Akwizgranie, wzywali do przezwyciężenia kryzysu budżetowego i konstytucyjnego w Unii Europejskiej.

    Schroeder apelował o budowanie silnej Europy "jako modelu pokojowego mocarstwa i jako modelu socjalnego". Podkreślił, że "instytucje europejskie - Parlament Europejski, Komisja (Europejska) i Europejczycy z przekonania - muszą ściślej współpracować".

    Barroso deklarował przekonanie, że Unia przetrwa obecny kryzys. Zarazem wyraził pogląd, że pojmowanie UE tylko jako rynku nie wystarczy. "Europa potrzebuje ducha i uczucia" - mówił. Przy okazji podziękował Niemcom za ich dotychczasowy wkład w integrację unijną. Obaj ze Schroederem podkreślali potrzebę integracji gospodarczej i politycznej.

    Schroeder  wskazywał na potrzebę umacniania pozycji UE jako "siły gospodarczej, mocarstwa pokojowego i idei socjalnej". Zdaniem agencji dpa, Schroeder i Barroso zdystansowali się od poglądów brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira na Unię, nie wymieniając go jednak wprost.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Schroeder i Barroso wzywają do przezwyciężenia kryzysu w UE