Schroeder: Wynik referendum to niepowodzenie, ale nie fiasko konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-05-2005, 08:50

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder uznał w poniedziałek wynik referendum we Francji za niepowodzenie, które nie oznacza jednak fiaska procesu przyjmowania konstytucji unijnej.

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder uznał w poniedziałek wynik referendum we Francji za niepowodzenie, które nie oznacza jednak fiaska procesu przyjmowania konstytucji unijnej.

 "Ten wynik nie oznacza także końca niemiecko-francuskiego partnerstwa w Europie i dla Europy. Tę ocenę podziela prezydent Francji Jacques Chirac, z którym rozmawiałem już przed telefon"- czytamy w oświadczeniu Schroedera opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego rządu.

Zdaniem kanclerza, proces ratyfikacji konstytucji powinien być kontynuowany. Traktat Konstytucyjny ratyfikowało dotychczas 9 krajów, w tym Niemcy.

"Chcemy konstytucji, ponieważ chcemy demokratycznej, socjalnej i silnej Europy. Będziemy nadal o to walczyli" - zapowiedział Schroeder.

Jacek Lepiarz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane