Schuessel wzywa do zmian w finansowaniu budżetu Unii Europejskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 09:58

Kanclerz Austrii Wolfgang Schuessel wezwał w środę do zmiany zasad finansowania budżetu Unii Europejskiej, odejścia od narodowych składek do budżetu i w tym celu szukania rozwiązań w opodatkowaniu pewnych "sektorów".

Kanclerz Austrii Wolfgang Schuessel wezwał w środę do zmiany zasad finansowania budżetu Unii Europejskiej, odejścia od narodowych składek do budżetu i w tym celu szukania rozwiązań w opodatkowaniu pewnych "sektorów".

    "Europa potrzebuje silniejszego samofinansowania. Nie wszystkie środki powinny pochodzić z budżetów narodowych, bo pojawiają się napięcia pomiędzy płatnikami do budżetu Unii" - powiedział Schuessel w Parlamencie Europejskim, prezentując priorytety austriackiego przewodnictwa w Unii Europejskiej, które potrwa do połowy tego roku.

    Zdaniem Schuessela, budżet UE na lata 2007-2013 powinien być ostatnim opartym na dotychczasowych zasadach finansowania. Zasugerował, że nowym źródłem budżetu UE powinny stać się podatki. "Są całe sektory, które nie są opodatkowane, podczas gdy istnieją ogromne zadania Europy do sfinansowania" - powiedział kanclerz Austrii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane