Schweinsteiger pozywa chińską firmę za sobowtóra nazistę

opublikowano: 22-10-2015, 19:04

Bastian Schweinsteiger podjął prawne kroki przeciwko chińskiemu producentowi zabawek po tym jak firma wyprodukowała lalkę nazistę wyglądającą jak zawodnik Manchester United, donosi „Guardian”.

Za tym, że to nie przypadek przemawia dodatkowo fakt, że mały plastikowy nazista nazywa się „Bastian”.

Lalkę wyprodukowała firma DiD Corporation z siedzibą w Hongkongu. Jej rzecznik twierdzi, że jakiekolwiek podobieństwo ze Schweinsteigerem to “całkowity przypadek”.

- Nie sprzedajemy żadnych figurek przypominających piłkarzy. To całkowity przypadek, że figurka „Bastian” wygląda jak Schweinsteiger. Myślimy, że wszyscy Niemcy tak wyglądają. Bastian to również bardzo popularne imię w Niemczech – powiedział rzecznik firmy Patric Chan.

Rzecznik piłkarza nie dał się jednak przekonać zapewnieniom azjatyckiej firmy i potwierdził, że zostały podjęte prawne kroki w tej sprawie.

- To wyraźne pogwałcenie prawa. To, że przedstawiony jest jako żołnierz Wehrmachtu w mundurze ze swastyką, to również poważna obraza – powiedział prawnik Schweinsteigera Ulrich Amelung.

www.did.co
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane