SDP: obniżenie kosztów uzyskania przychodu to zły pomysł

Polska Agencja Prasowa SA
06-06-2006, 20:54

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krystyna Mokrosińska uważa, że obniżenie kosztów uzyskania przychodu to "zły pomysł". Jej zdaniem, uderzy to w dziennikarzy, szczególnie młodych.

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krystyna Mokrosińska uważa, że obniżenie kosztów uzyskania przychodu to "zły pomysł". Jej zdaniem, uderzy to w dziennikarzy, szczególnie młodych.

We wtorek rząd zrezygnował, po protestach naukowców i twórców, a także trzech ministrów, z zamiaru całkowitego zniesienia 50- i 20- proc. kosztów uzyskania przychodu. Od 2007 r. koszty te zostaną obniżone z 50 proc. do 20 proc. i z 20 proc. do 10 proc.

Mokrosińska przypomniała w rozmowie z PAP, że SDP od początku protestowało przeciw zniesieniu kosztów uzyskania przychodu. Jej zdaniem ich ograniczenie to również "bardzo niedobry krok" i najbardziej odbije się na młodych dziennikarzach, którzy często nie są zatrudniani na etatach, lecz pracują na podstawie umowy o dzieło.

"Oszczędności, jakie państwo może z tego uzyskać, są naprawdę niewielkie w stosunku do skutków, jakie będzie to miało dla wykonywania zawodu. Mam nadzieję, że ten projekt nie przejdzie w Sejmie" - powiedziała Mokrosińska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / SDP: obniżenie kosztów uzyskania przychodu to zły pomysł