SEB TFI: działamy zgodnie ze statutem

DI
opublikowano: 09-12-2008, 00:00

ZDANIEM SEB TFI

SEB TFI podtrzymuje stanowisko w kwestii sytuacji subfunduszu SEB2, które wyrażone zostało w poprzednich komentarzach udzielonych "Pulsowi Biznesu". Polityka inwestycyjna subfunduszu SEB2 była i jest zgodna z zapisami statutu, który określa, jakie kategorie aktywów i w jakich proporcjach mogą wchodzić w skład jego portfela.

Jeśli chodzi o wzrost zmienności jednostki SEB2 w ostat-

nich tygodniach, to pragniemy ponownie podkreślić, że jest ona wynikiem wydarzeń na rynkach finansowych, które nie mają precedensu w okresie minionych 70 lat. Sytuacja ta nie jest wynikiem gwałtownego spadku jakości kredytowej portfela.

Przytoczone zapisy prospektu emisyjnego konkretnej obligacji znajdującej się w portfelu subfunduszu SEB2 są typowe dla papierów korporacyjnych. Celem prospektu emisyjnego jest wskazanie wszystkich możliwych czynników ryzyka, niezależnie od prawdopodobieństwa ich wystąpienia. 

TFI nie zaobserwowało zwiększonej liczby skarg klientów przekierowanych do TFI z KNF. Reklamacje są rozpatrywane z jednakową starannością i dbałością o interesy klientów. Także w trosce o interes klientów nie udzielamy żadnych informacji dotyczących ich inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane