Sebastian Kulczyk kupił poloneza za 67 tys. zł

AR
opublikowano: 26-01-2018, 13:31
aktualizacja: 26-01-2018, 13:36

67 100 zł – tyle zapłacił prezes Kulczyk Investments za samochód marki Polonez, którego na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił Filip Chajzer.

– To była jedna z najbardziej emocjonujących aukcji 26. Finału WOŚP! – napisała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) na facebooku.

Zobacz więcej

Fot. Łukasz Widziszowski

Chodzi o aukcję poloneza z 1997 r., którego przekazał Filip Chajzer, dziennikarz TVN. Anonimowy zwycięzca zaoferował 67 tys. zł. Dzisiaj na żywo na profilu WOŚP można było obejrzeć filmik z momentu przekazania kluczyków. Anonimowym zwycięzcą okazał się Sebastian Kulczyk. 

– Teraz już wiem, że będzie służył gdzieś na Lazurowym Wybrzeżu albo w paru innych przepięknych miejscach na świecie – skomentował Filip Chajzer, gdy anonimowy zwycięzca zdjął motorowy kask i odkrył tożsamość.

– Myślę, że na polskich drogach będzie robił taką samą furorę, jak dotychczas, ale  może też w paru innych miejscach Europy – odpowiedział Sebastian Kulczyk.

Inwestor przypomniał, że jest przecież kolekcjonerem samochodów.

– Wspaniała rzecz – mówił po odpaleniu silnika ponad dwudziestoletniego polskiego auta.

Rynkowa cena używanych samochodów legendarnej polskiej marki z lat 90. zwykle nie przekracza ok 3,5 tys. zł. Dochód z licytacji trafi na konto WOŚiP, która w tym roku będzie wspierać leczenie nowotworów. W 26. ogólnopolskiej zbiórce fundacji udało się już zebrać ponad 61,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy