Sebastian Mikosz prezesem PLL LOT

PAP
opublikowano: 11-05-2009, 17:38

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT powołała w poniedziałek Sebastiana Mikosza na stanowisko prezesa zarządu - poinformował przewoźnik. Mikosz pełnił obowiązki prezesa od 9 marca br.

"LOT ma swoje miejsce na europejskim i światowym rynku lotniczym. Będę pracował, aby tę pozycję ugruntować, a także rozwijać zarówno zaufanie pasażerów, jak i partnerów biznesowych" ľ powiedział cytowany w komunikacie Mikosz. "Jestem przekonany, że LOT jest w stanie być dobrze funkcjonującym i stabilnie działającym przedsiębiorstwem" - dodał.

Jak podano, w trakcie pełnienia swoich obowiązków Mikosz uruchomił nowe połączenia m.in. Warszawa-Belgrad oraz rozpoczął zmiany w grupie kapitałowej.

Sebastian Mikosz był wcześniej dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte. Jego głównym zadaniem było rozwijanie doradztwa biznesowego dla sektora publicznego oraz wspieranie napływu i rozwoju inwestorów zagranicznych do Polski. Ukończył IEP Paris (kierunek ekonomia i finanse). Po studiach pracował w firmie Arthur Andersen w Paryżu, gdzie specjalizował się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets (rynki wschodzące - PAP).

Po powrocie do Polski w roku 2000 pracował nad stworzeniem internetowego domu maklerskiego w Polsce. W 2001 roku objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo- Handlowej w Polsce. W czerwcu 2003 r. został powołany na stanowisko wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Był też dyrektorem zarządzającym w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever w Warszawie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Sebastian Mikosz prezesem PLL LOT