Seco/Warwick chce wyjść na zero

KSA
opublikowano: 17-11-2009, 00:00

Po najgorszym kwartale w roku grupa spodziewa się, że na koniec roku osiągnie break-even.

Po najgorszym kwartale w roku grupa spodziewa się, że na koniec roku osiągnie break-even.

Kryzys na rynkach światowych sprawił, że producent pieców do obróbki metali ma niewiele zamówień. Miał najgorszy pod względem wyników kwartał w roku — wypracował 25,5 mln zł przychodów (wobec 60,5 mln zł rok temu), 3,8 mln zł straty operacyjnej (wobec 5,5 mln zł zysku) oraz 3,2 mln zł straty netto (wobec blisko 5 mln zł zysku).

— Pozytywne jest to, że spadek wartości portfela zamówień, który obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, wyhamował — mówi Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.

Na podstawie obecnego poziomu zamówień w grupie trudno wnioskować, że przyszły rok będzie lepszy pod względem wyników.

— Ale są pewne przesłanki wskazujące na to, że backlog będzie się poprawiał. Jeśli to się sprawdzi, 2010 rok powinien być lepszy — zaznacza Leszek Przybysz.

Jeśli kurs EUR utrzyma się na bieżącym poziomie, Seco/Warwick może utrzymać dobrą marżę brutto, która wynosi obecnie 26,5 proc.

— Trudno jednak spodziewać się, że w przyszłym roku ceny naszych produktów wyrażone w EUR pójdą w górę — przyznaje Leszek Przybysz.

Seco/Warwick spodziewa się, że czwarty kwartał będzie lepszy od minionego. Na koniec tego roku spółka chce wyjść na zero na poziomie zysku netto. Narastająco po trzech kwartałach ma 2,2 mln zł straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy